HAKKIMIZDA

    Gücümüz savunduğumuz düşüncelerden çok girişimlerimizle gerçekleştirdiğimiz eylemlerimizde yatar.

    Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi (UKKSA);  sanatın gücüyle kültürlerarası diyalogu ve sanatçı işbirliğini destekleyen bir kurumdur.

    UKKSA, 2010 yılından günümüze sanatın güzelliğini ve gücünü sizlere sunarak, ulusal ve ulusalararası projelerinde 1000’e yakın sanatçıyı ağırlamış, eserleri ve gerçekleştirdiği etkinlikler ile fark yaratmıştır.  

    Resim, heykel, seramik, müzik, tiyatro, edebiyat ve performans sanatları alanlarındaki eğitim ve çalışma olanakları ile UKKSA bugün ve yarın daima sanatın, sanatseverlerin ve sizlerin yanında….  

MİSYONUMUZ

Resim, heykel, seramik, müzik, tiyatro, edebiyat ve performans sanatları ve daha bir çok sanat dalında akademisyenler ve alanında uzman eğitimciler tarafından verilecek eğitimlerden yararlanmasına imkan yaratmak, yeteneklerine ve isteklerine uygun alanlarda bilgi ve deneyim sahibi olmalarını sağlayarak kendilerini geliştirmelerine zemin oluşturmak ve sanatsal faaliyetlerde aktif rol almalarına olanak sağlamak. Ülkemizin global arenada sanata ve sanatçıya olan bakış açısını sağlamak.

VIZYONUMUZ

Ülkemizdeki sanat kültürünü her geçen gün daha ileriye taşımak, ulusal ve uluslararası sanat platformlarının gelişimini desteklemek, sanatçı ve sanatsever yapıyı ülkemizin çağdaş sanat anlayışına uygun bir zeminde güçlendirmek.