Ziyaret

Sanatın güzelliğini ve gücünü ilk elden deneyimlemeniz için sizi akademimizde ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Datça Yarımadası’nın sanat merkezi olarak adlandırılan Ukksa ziyaretinizi nasıl planlayacağınızla ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Açık Hava Sergisi

Sanat dünyasına ilgi duyan kişiler için harika bir fırsattır. Ziyaretçiler farklı sanat eserlerini keşfedebilir, sanatçılarla tanışabilir ve sanat dünyasına dair bilgi edinebilirler. Sanatseverler için unutulmaz bir deneyim sunar.

 

Ziyaret Saatleri

10:00 – 18:00

Atölyeler

Atölyelerimiz, yaratıcılığınızı keşfetmek ve sanatın dünyasına adım atmak isteyen herkese açıktır. Atölyelerimizde öğrencilere, farklı sanat dallarında deneyimli eğitmenler eşliğinde, el becerisi ve estetik zevklerini geliştirecekleri öğrenme deneyimi sunulmaktadır.

Her atölye, sanatın farklı bir yönünü keşfetmek isteyen herkes için ideal bir seçenektir. Atölyelerimizde, öğrenciler özgürce yaratıcılıklarını serbest bırakabilir, kendi tarzlarını geliştirebilir ve ömür boyu sürecek sanatsal bir tutkunun başlangıcını yapabilirler.

Resim Atölyesi

Resim atölyelerimizde, öğrenciler yağlı boya, sulu boya, karakalem, pastel, suluboya gibi farklı teknikleri kullanarak resim yapmayı öğrenirler. Eğitmenlerimiz, öğrencilere resimde renk teorisi, perspektif, kompozisyon ve ışık-gölge gibi temel sanat prensiplerini de öğretirler. Öğrenciler, kendilerine özgü bir resim tarzı geliştirirken, sanat dünyasının büyüleyici atmosferini yaşama fırsatı bulurlar.

Heykel Atölyesi

Heykel atölyelerimizde ise öğrenciler, kil, alçı, taş, metal, ahşap gibi malzemeler kullanarak heykel sanatını keşfederler. Eğitmenlerimiz, öğrencilere heykel yapımının temel prensiplerini öğretirken, farklı malzemelerin kullanımını da açıklarlar. Öğrenciler, kendi yaratıcı fikirlerini şekillendirerek, gerçek bir heykel sanatçısı gibi çalışmalarını yaparlar.

Seramik Atölyesi

Seramik atölyelerimizde ise öğrenciler, farklı prensiplerde seramik eserler yapmayı öğrenirler. Eğitmenlerimiz, öğrencilere seramik yapımının temel tekniklerini öğretirken, farklı seramik eserlerin yapımı için gerekli olan özel teknikleri de açıklarlar. Öğrenciler, kendi yaratıcı fikirlerini şekillendirerek, hem kullanabilecekleri hem de sergileyebilecekleri seramik eserler üretirler.

Amfi Tiyatro

Tabiatın sesiyle uyum içinde olan açık hava amfi tiyatromuz, 80 kişilik kapasitesiyle sahip olduğu doğal ortamda, konser, seminer, söyleşi, dinleti, belgesel, tiyatro ve diğer birçok etkinlik için mükemmel bir mekan sunmaktadır. Doğal taş malzemesiyle inşa edilmiş olan tiyatromuz, açık hava etkinlikleri düzenlemek isteyen herkesin hizmetine açıktır.

SSS

Hayır. Sergileri görmek her zaman ücretsiz olacak.

Evet. Koleksiyonumuzu sanatseverler ile her zaman paylaşacağız.

Elbette. Atölyelerimiz herkese açıktır. İlgi duyduğunuz alandaki çalışmaların tarihleri için etkinlik sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tam pansiyon konaklama yapabilir ve Cafe & Bar’da yöremizin şaraplarımızın tadına bakabilirsiniz.

Elbette. Her zaman dünyanın her yerinden sanatçılarla  işbirliği içinde olacağız.

Rezervasyon ile tüm katılımcılara tam pansiyon konaklama imkanı sağlayabilen bir organizasyonuz. Memnuniyetle çalışmalarınıza ev sahipliği yapabiliriz.

Proje bazlı çalışmalar düzenliyoruz ve eserleri UKKSA bünyesinde hem bahçemizde hem blockchain desteği ile uluslararası online platformlarda sergiliyoruz.

adres

Yaka mahallesi, UKKSA 48900 Datça / MUĞLA / TÜRKİYE

Bize ulaşın

Tel: +90532 597 96 18
Email: info@ukksa.org

SADIK BAYDERE
SADIK BAYDERE
2022-12-29
UKKSA Kurucu Başkanı, sanat ve sanatçı dostu Sayın Nevzat Metin Beyefendiyi kaybettiğimizi öğrendim. Acınızı paylaşıyor, başsağlığı, rahmet ve metanet diliyorum. Ruhu huzur bulsun... 🙏
Nurtac Ozugul
Nurtac Ozugul
2022-10-14
Always love this place. I think this is the most art smell, open air gallery, school, meeting place of the artists and whoever wants to get an experience of an artistic activities. The place host the artists all over the world who come, work and leave their artwork to display and sell. They also have a beautiful collection of artworks in a well designed workshop. They sell some books and one of them is about Mysterious Land Caria by Ali Tiyar Gök. In short, it is a cultural place where you can go and visit with your family, children, friends and even take a breather and drink something.
Erkan Dikmen
Erkan Dikmen
2022-09-29
Yolu yakınına düşenler mutlaka uğramayı ihmâl etmesin.
Raşit Doğu
Raşit Doğu
2022-09-21
Sanatla ilgiliyseniz veya uğraşıyorsunuz mutlaka uğramalisiniz. Çok güzel açık hava sanat galerisi. Satılık olan eserler de var. Sanatçının emeğine değer biçmek yalnış olur hepsi çok güzel ve fiyatlarını hak ediyorlar. Gelen ziyaretçiler buradan bir hatırayla ayrılmak istiyorlar. Ama belirtilen fiyatlardan dolayı bunu gerçekleştiremiyenler oluyor. Biraz daha uygun fiyatlarda küçük hediyelikler de sergilenir ise her kesimi memnun edersiniz diye düşünüyorum. Datça ya giderseniz burayı görmelisiniz. Oradan da aşağıya inin palamut bükünü görün derim.